Intel та Arduino представили Arduino 101 і Genuino 101

This entry was posted by Опубліковано: 18.10.2015

На початку року на виставці Consumer Electronics Show (CES 2015) Arduino 101i в Лас-Вегасі корпорація Intel анонсувала продукт Intel Curie Module з розміром гудзика. Він і призначався для інтеграції в речі які носяться: браслети, сумочки, окуляри і тому подібне. Але про те, яке буде перше застосування модуля, корпорація промовчала…

Незважаючи на очікування, що це буде щось із модної зараз технології розумних речей, які одягаються (wearables), корпорація Intel разом з Arduino анонсували запланований випуск нової плати для навчання та розробки під назвою Arduino 101 (в США) або Genuino 101 (поза межами США), де і буде вперше використано Curie. Що є мабуть не менш важливо, зважаючи на можливості, які надасть нова плата студентам, дітям та всім ентузіастам розробникам. Можливості нового Arduino, вийдуть далеко за межі того, що раніше було доступним для початківців.

Рекомендована ціна для продавців, також буде досить доступною: до $30.

У нового Arduino такі самі розміри та набір периферії, як і в моделі UNO, але з додатковими вбудованим Bluetooth LE та 6-осьовим комбінованим сенсором з акселерометром та гіроскопом.
Модуль містить два ядра: x86 (Intel® Quark™ з мінімізованим споживанням) та ARC, обидва працюють на частоті 32МГц. Ядро Quark працює під програмним забезпеченням ViperOS RTOS і допомагає ядру Arduino реалізовувати найбільш складні задачі.
Наявні 14 цифрових входів/виходів ( з яких 4 можуть бути використані як PWM ), 6 аналогових входів, USB конектор для послідовного зв’язку та завантаження скетча, роз’єм живлення, цоколь ICSP із сигналами SPI та виводи призначені для I2C. Робоча напруга та напруга входів/виходів складає 3.3В але всі виводи захищені від подачі 5В. Об’єм флеш пам’яті складає 196 кБ і об’єм SRAM 80кБ, але доступні для скетчів 24 кБ.

Мікроконтролер Intel Curie
Робоча напруга 3.3V (I/O стійкі до 5В)
Вхідна напруга (рекомендована) 7-12В
Вхідна напруга (гранична) 6-20В
Цифрові I/O виходи 14 (4 з них забезпечують PWM)
PWM цифрові I/O виходи 4
Аналогові входи 6
Постійних струм через I/O вивід 4 мA
Flash пам’ять 196 кБ
SRAM 24 кБ
Частота 32MГц
Особливості Bluetooth LE, 6-осьовий акселерометр/гіро
Довжина 68.6 мм
Ширина 53.4 мм